Конспект уроку №11. Створення, редагування та форматування графічних об’єктів та таблиць в текстовому документі. Недруковані знаки

05.10
2016

Конспект уроку з інформатики для 8 класу по темі "Створення, редагування та форматування графічних об’єктів та таблиць в текстовому документі. Недруковані знаки" за новою програмою починаючи з 2016 року

Конспект розроблено згідно чинної програми з інформатики для учнів 8 класу.

Урок № 11.  

Створення, редагування та форматування графічних об’єктів та таблиць в текстовому документі. Недруковані знаки.

Цілі:

  • навчальна:  ознайомити учнів із поняттям таблиці в текстових документах та її властивостями; сформувати навички створення редагування, форматування таблиці та її об’єктів,  сформувати навички створення та редагування графічних об'єктів; ознайомити учнів з поняттям недрукованих символів;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру; виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку: Комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Як створити документ у Word?
  2. Що можна розмістити на сторінках текстових документів?
  3. Чи можна в текстовий документ вставити готове графічне зображення?
  4. У якій програмі ви створювали малюнки?
  5. У яких форматах зберігають зображення?
  6. Що опрацьовують за допомогою  Excel?

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Слово вчителя.Проблемна ситуація.

Учні розмірковують над проблемною ситуацією і відповідають на запитання:

Щодня ви відвідуєте заняття, вам виставляють оцінки в журнал і щоденник, наприкінці кожного семестру ви отримуєте табелі успішності.

1.   У якому вигляді подається інформація про вашу успішність? (Відповідь: у вигляді таблиць.)

2.   Як ви вважаєте, чому саме так? (Відповідь: дані, подані в таблиці, виглядають компактно та зручні для сприйняття.)

Учні роблять висновки, що інформація, подана у вигляді таблиці, є наочною та дозволяє швидко аналізувати її дані.

Сьогодні ви дізнаєтесь, як можна опрацьовувати такі дані як таблиці у текстовому документі. Також, ви дізнаєтесь, як у текстовому документі створювати власні графічні об'єкти.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення з елементами презентації

Як створювати та форматувати графічні об’єкти в середовищі текстового процесора?

Ви вже вмієте додавати до текстового документа готові графіч­ні зображення та форматувати їх. Текстові процесори містять вбу­довані засоби, за допомогою яких можна створювати зображення, що складаються з ліній, прямокутників та інших фігур, безпосередньо в середовищі текстового процесора.

Завантажити    конспект уроку "Створення, редагування та форматування графічних об’єктів та таблиць в текстовому документі. Недруковані знаки" повністю.

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку