Конспект уроку №12. Складаємо алгоритми з розгалуженням у середовищі Скретч

15.11
2015

Конспект уроку з інформатики для 7 класу по темі "Складаємо алгоритми з розгалуженням у середовищі Скретч" за новою програмою починаючи з 2015 року за підручником Морзе

Урок № 12

Тема. Складаємо алгоритми з розгалуженням у середовищі Скретч 

Мета:

  • навчальна: продовжити вивчати  середовище  виконання алгоритму; навчити учнів записувати алгоритм з розгалуженняvу вигляді послідовності команд   виконавця; навчитись використовувати числові величини при складанні алгоритму; навчитись пов’язувати дії різних об’єктів у середовищі Скретч
  • виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо, виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу;
  • розвивальна:  розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем  виконання алгоритму; алгоритмічне мислення, пам'ять, уважність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність:ПК із встановленими ОС і середовищем Scratch, проектор з інтерактивною дошкою.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація знань.

Дати відповіді на запитання

  • Які типи алгоритмів ви знаєте?
  • В яких випадках застосовують алгоритми з розгалуженням?
  • Які оператори називають умовними?
  • Подайте приклади використання умовного оператора у скороченій формі?
  • Подайте приклади використання умовного оператора у повній формі?

IV. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь з елементами демонстрування.

Коли при складанні алгоритмів у середовищі Скретч

використовують числовівеличини?

При складанні алгоритмів із розгалуженням у середовищі Скретч для того, щоб, наприклад, управляти рухом виконавців на сцені чи ви­значати відстань до вказаного об’єкта, можна використовувати числові величини, значення яких можуть змінюватись або задаватись.

Оскільки сцену середовища Скретч можна вважати координатною площиною, то для того, щоб під час виконання програми визначити положення деякого об’єкта (координати х та у), можна ско­ристатись відповідними величинами:

значення величини, яка є координатою х об'єкта (у межах від -240 до 240)

значення величини, яка є координатою у об'єкта (у межах від —180 до 180)

Крім величин, що визначають місце розташування об’єкта на сцені, при створенні проектів у середовищі Скретч використовують й інші величини. Наприклад,

  • величина  вказує на відстань  до обраного об’єкта чи вказівника миші,
  •  розмір об’єкта у відсотках до початкового,
  • величина гучності звуку.

Такі команди передають у проект числові дані — значення відповідних величин.

Числові величини можна використовувати як при формулюван­ні умов розгалуження, так і наслідків — відповідних дій виконавців алгоритму.

 

Завантажити конспект уроку "Складаємо алгоритми з розгалуженням у середовищі Скретч"  

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 7

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку