Конспект уроку №21. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості

14.02
2016

Конспект уроку з інформатики для 7 класу по темі "Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості" за новою програмою починаючи з 2015 року за підручником Морзе

ТЕМА: Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на діаграмі. Опрацювання числових даних за алгоритмом.

МЕТА УРОКУ:

  • закріпити навички роботи з ЕТ Excel; поглибити знання учнів по темі «Діаграми»; навчити учнів будувати різноманітні типи діаграм, графіків у електронній таблиці; сформувати вміння створювати різні діаграми; вдосконалювати навички роботи на ПК.
  • розвивати навики роботи на комп'ютері, навики роботи з електронними таблицями. виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі; розвивати логічне мислення, увагу; сприяти самостійній роботі за комп’ютером.

ОБЛАДНАННЯ:  ПК,   індивідуальні   картки   із   завданнями,   таблиці,   електронна презентація.

ТИП УРОКУ: нестандартний(урок-гра).

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

-   Доброго дня, шановні учні та гості. Сьогодні ми проведемо наш урок у незвичному вигляді. Ви вже напевно помітили, що змінилося навіть розташування меблів в класі. В результаті посеред класу пришвартувалися два кораблі.

-   Я пропоную вам сьогодні відправитися на пошуки великих скарбів. Але щоб відшукати більше золота ми розділимося.

-   Уявіть себе моряками, командою судна. Вам необхідно зараз дати назву вашому судну, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати капітана. (про це учні були попереджені на перерві)

-      А поки, ви ще нічого не знайшли, якщо вам потрібно буде долати якісь перешкоди на вашому шляху платити вам буду я. Чим більше грошей заробить команда, тим краще.

ІІ. Актуалізація  і мотивація навчальної діяльності

Щоб відшукати скарби, потрібно мати … карту. Її у мене немає, але… у мене є цікава інформація, яку я вам представлю, якщо ви справитесь із завданням.

Вам  необхідно  швидко  протягом  не  більше  3  секунд  продовжити  речення.  Я

розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….

1)    Електронні  таблиці  зручні  тим,  що  дані  в  них  розміщуються  у  вигляді  ….. (таблиці)

2)   Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім’я)

3)    Адреса  клітинки  складається  із  назви  ………  (стопчика  і  номера  рядка)

4)    Файли,   в   яких   зберігаються   ЕТ,   ще   називаються   ……   (книгами)

5)   Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)

6)   Клітинку виділену в даний момент називають… (поточною, активною)

- Молодці, перевірку ви пройшли, тому тепер я можу поділитися з вами.

В Інтернеті я знайшла ось що.

Роздаю аркуші із діаграмами чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відпові

-Ви можете визначити, в якій країні зберігається найбільший скарб? -І де саме шукати ці скарби?

- Я вражена! Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити?

(Ці відомості учням відомі з курсу математики)

-          Отже, вирішено, пливемо до Єгипту, на пошуки скарбів в піраміді ХЕОПСА

-          Дорога не близька, тому є час детальніше ознайомитися з діаграмами.

IIІ. Вивчення нового матеріалу

Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку «Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості» (Запускаю презентацію)

Сьогодні ми пригадаємо, що таке діаграма і графік; для чого вони призначені; які є типи діаграм; з яких елементів вони складаються і саме головне навчимося будувати діаграми в програмі Microsoft Excel.

 

Завантажити весь конспект уроку "Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості" повністю

 

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку