Конспект уроку № 27. Алгоритми знаходження суми чи кількості елементів табличної величини

05.12
2017

Конспект уроку з інформатики для 9 класу  по темі  "Алгоритми знаходження суми  чи кількості елементів табличної величини"  за новою програмою починаючи з 2017 року.

Конспект розроблено згідно чинної програми з інформатики для учнів 9 класу

Урок  27

Тема: Алгоритми знаходження суми  чи кількості елементів табличної величини

Цілі:

  • навчальна: познайомити учнів з особливостями опрацювання табличних величин;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Дайте відповіді на запитання:

  • Яка величина називається табличною?
  • Що таке елемент табличної величини?
  • Із чого складається його ім’я?
  • Як описується таблична величина в рядку var ?

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку . Мотивація навчальної діяльності

На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь :

  • як обчислити суму чи кількість елементів табличної величини

IV. Вивчення нового матеріалу

Розглянемо кілька типових задач опрацювання табличних величин: обчислення суми значень усіх її елементів, суми і кількості значень еле­ментів, що відповідають певним умовам, знаходження найбільшого та найменшого елементів, пошук заданого елемента.

Такі задачі досить часто розв’язують на практиці. Наведемо лише кілька прикладів. Так, синоптики визначають найбільшу, найменшу та середню температуру за день, середню кількість опадів протягом місяця тощо. У процесі визначення переможців у деяких змаганнях відкидають найбільшу та найменшу оцінки суддів і обчислюють середнє арифметичне тих оцінок, що залишилися. Адміністрацію вашого навчального закладу може цікавити, скільки учнів 9-х класів мають семестрові оцінки 10, 11 або 12 з інформатики, чи є у вашому класі учні, що отримали оцінку 8 за останню практичну роботу, тощо.

У всіх задачах, які розглянемо в цьому пункті, будемо вводити зна­чення елементів табличної величини з багаторядкового текстового поля, значення інших змінних — з текстових полів. Якщо результатом є зна­чення елементів табличної величини, то виводитимемо їх у багаторядкове текстове поле, а значення інших змінних — у написи.

Для розв’язування цих задач створимо процедури, що оброблятимуть подію Click для кнопки. Аналогічно ви зможете створювати процедури, які будуть обробляти інші події для кнопки або події для інших об’єктів.

Розглядатимемо табличні величини з 10 елементів. Якщо кількість елементів табличної величини інша, то потрібно внести до наведених тек­стів процедур відповідні зміни.

Задача 1. Визначити суму значень усіх елементів табличної величини

Опрацювання елементів табличної величини здійснюватиметься з ви­користанням циклу. Використаємо змінну s для накопичування суми зна­чень елементів табличної величини. Перед циклом надамо їй значення 0.

У циклі послідовно переглядатимемо елементи табличної величини та до­даватимемо їхні значення до змінної s.

 

Завантажити конспект уроку  по темі  "Алгоритми знаходження суми  чи кількості елементів табличної величини"  

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку