Конспект уроку №28. Розв’язування компетентнісних задач

03.04
2016

Конспект уроку з інформатики для 7 класу по темі "Розв’язування компетентнісних задач" за новою програмою починаючи з 2015 року за підручником Морзе

 

ТЕМА УРОКУ. Розв’язування компетентністних задач.

МЕТА УРОКУ:

  • розширити уявлення про розв’язування компетентністних задач; закріпити вміння учнів розв’язувати компетентнісні задачі; перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;
  • розвивати навички самостійної роботи на комп’ютері; розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;
  • виховувати пізнавальну активність та самостійність у виконанні роботи; формувати навички раціональної організації навчальної праці; виховувати організованість та дисципліну, цілеспрямованість у досягненні мети; формувати вміння користуватися набутими знаннями і розширювати їх під час самостійного навчання.

ТИП УРОКУ: застосування знань,умінь та навичок.

ОБЛАДНАННЯ: дошка,комп’ютер,інструкції з ТБ у кабінеті інформатики.

 

 ХІД УРОКУ

 

"Надзвичайні люди формуються не завдяки красивим фразам, а власною працею та її результатами " А.Енштейн

 

І. Організація класу

Гра “Карусель”

Діти стають в коло. Кожен учасник готує запитання по т/б. Вчитель визначає першого. Він ставить запитання сусіду за годинниковою стрілкою. Другий дає запитання третьому і т.д. Учасник, який не дав відповіді, виходить в коло і просить допомоги у решти гравців. Перемагають ті, що залишаються стояти по колу.

Підсумок гри.

Можливі запитання:

 

-                  Як треба заходити до кабінету інформатики?

-                  Чи можна торкатися руками роз’ємів сполучних кабелів, тильної сторони монітора?

-                  Чи можна водити пальцем по монітору?

-                  Чим можна показати об’єкт на моніторі?

-                  Хто дає дозвіл включати і виключати апаратуру?

-                  Чи можна працювати за комп’ютером в вологому одязі або з вологими руками. І т.д.

 

II. Розвязування задач

Задача

Учень 7 класу вирішив відсвяткувати день народження і запросити 11 своїх однокласників. Пригощати гостей учень планує тортами,соком та фруктами, які можна придбати в супермаркеті «Фуршет» та «Мегамаркет», які розташовані неподалік від будинку іменинника. Потрібно розрахувати кошторис свята, який був би найекономнішим для сімейного бюджету. Для цього потрібно створити електронну таблицю та виконати обчислення за допомогою формул. Результат подати в окремому аркуші електронних таблиць.

Розв’язування:

Середовище подачі результату – електронні таблиці.

Початкові данні отримуємо з мережі Інтернет:

 

Завантажити конспект уроку №28 "Розв’язування компетентнісних задач"

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 2

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку