Конспект уроку № 29. Алгоритми опрацювання табличних величин: пошук заданого елемента

09.12
2017

Конспект уроку з інформатики для 9 класу  по темі  "Алгоритми опрацювання табличних величин:  пошук заданого елемента"  за новою програмою починаючи з 2017 року.

Конспект розроблено згідно чинної програми з інформатики для учнів 9 класу

Урок  29

Тема:  Алгоритми опрацювання табличних величин:  пошук заданого елемента

Цілі:

  • навчальна: познайомити учнів з особливостями  організації пошуку заданого елемента в таблиці;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Дайте відповіді на запитання:

  • команди повторення та розгалуження мовами програму­вання Free Pascal;
  • команду переривання роботи циклу мовами програму­вання Free Pascal;
  • як описувати складені умови мовами програмування Free Pascal;

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку . Мотивація навчальної діяльності

На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь :

  • як описати програму пошуку заданого елемента;

IV. Вивчення нового матеріалу

Як описати програму пошуку заданого елемента?

При опрацюванні табличних величин часто розв’язують завдання по­шуку елемента, який відповідає деякій умові. Для розв’язування цього завдання можна, як у прикладах, розглянутих на попередніх уроках, пе­реглядати кожний елемент масиву та підраховувати кількість входжень. Якщо така кількість дорівнює 0, то зазначеного елемента таблична вели­чина не містить, якщо більше 0, то містить. Але такий підхід є нераціо­нальним, особливо якщо кількість елементів дуже велика, наприклад, понад 1000, а збіг є вже серед перших елементів. У цьому разі використо­вують цикл whileта виконують такі дії:

  1. Уводять спеціальну логічну величину — прапорець, призначення якої полягатиме в тому, що її значення зберігатиме результат наявності чи відсутності такої величини в таблиці. Початкове значення цієї величини — false, яке означає, що шукане значення поки що не траплялось у масиві.
  2. Переглядають усі елементи табличної величини, починаючи з першо­го, доти, доки не буде переглянуто всі елементи або знайдено елемент із потрібним значенням.
  3. Якщо елемент знайдено, то змінюють значення прапорця на true та пере­ривають виконання циклу. Нагадаємо, що для переривання виконання циклу використовують команду break.
  4. Здійснюють виведення результату залежно від значення прапорця.

Завантажити конспект уроку по темі  "Алгоритми опрацювання табличних величин:  пошук заданого елемента"

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку