Конспект уроку №29. Розв’язування компетентнісних задач

10.04
2016

Конспект уроку з інформатики для 7 класу по темі "Розв’язування компетентнісних задач" за новою програмою починаючи з 2015 року за підручником Морзе

 

ТЕМА УРОКУ: Розв’язування компетентнісних задач.

МЕТА УРОКУ:

  • формувати вміння розв’язувати компетентнісні задачі, формувати предметні ІКТ-компетентності;
  • сприяти розвитку творчих здібностей, логічного мислення;
  • виховувати наполегливість, старанність, творче ставлення до справи, самостійність.

ТИП УРОКУ: міні-проект.

ОБЛАДНАННЯ: ПК,ППЗ Microsoft Office 2007, інструкції.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Яке призначення графічного редактора?
  1. Що таке табличний процесор? Для чого він призначений?
  1. Що таке електронна таблиця? З чого вона складається? Дані яких видів можуть міститися в її клітинках?
  1. Що таке формула? Яких правил потрібно дотримуватися під час введення формул?
  1. Які принципи та правила здійснення пошуку інформаційних матеріалів в Інтернеті?
  1. Яких правил безпечної роботи в Інтернеті потрібно дотримуватись?
  1. Що  таке  адреса  веб-сторінки?  Як  описати  розташування  документа  в Інтернеті?
  1. Які програми можна використати, щоб представити результати виконаної роботи?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вступне слово вчителя.

Кожен із вас хоче організовувати своє життя таким чином, щоб при найменших витратах часу, сил і засобів отримувати від своєї діяльності найбільшу віддачу. Будемо цього вчитися, розв’язуючи практичні компетентнісні задачі.

Компетентнісні задачі з інформатики можна розглядати, як комплексні задачі прикладного характеру, для яких обов’язковим є застосування сучасних ІКТ, як засобу розв’язування, надання різнорівневої допомоги та критеріїв оцінювання, як кінцевого результату, так і способів його отримання.

Подана далі задача розрахована на 2 академічні години. На першому уроці учень працює в графічному редакторі та програмному середовищі табличного процесора, на другому уроці в мережі Інтернет та програмному середовищі редактора презентацій.

IV.  Узагальнення знань, умінь та навичок

Умова задача. Учні7класу та їх батьки потребують вашої допомоги.В кінці навчальногороку вони вирішили обклеїти шпалерами свою класну кімнату, але зіткнулися з наступними проблемами:

  • у них обмежений бюджет, який складає 1000 гривень;
  • вони не знають, яку кількість шпалер їм потрібно, та на яку ціну орієнтуватися;
  • у них немає дизайнера.

Допоможіть їм вирішити цю проблему, враховуючи їхній бюджет та розміри класної кімнати, які подані нижче.

 

Завантажити конспект уроку  №29. Розв’язування компетентнісних задач

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 5

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку