Конспект уроку №4. Архітектура комп’ютера. Історія комп’ютерів. Процесор, його призначення

09.09
2016

Конспект уроку з інформатики для 8 класу по темі "Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Процесор, його призначення" за новою програмою починаючи з 2016 року

Конспект розроблено згідно чинної програми з інформатики для учнів 8 класу.

Урок №4

Урок 4. Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Процесор, його призначення.

 Цілі:

  • навчальна: актуалізувати раніше отримані знання про будову комп'ютера, класифікацію пристроїв, сформувати знання про історію розвитку обчислювальних засобів та класифікацію сучасних комп'ютерів, сформувати поняття: архітектура комп'ютера, процесор та його основні характеристики.
  • розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: Комбінований.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Назвіть складові комп’ютера.
  • Які є пристрої введення інформації?
  • Які є пристрої виведення інформації?
  • Що таке комп’ютерна програма?
  • Яке призначення операційної системи?

 

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку . Мотивація навчальної діяльності

Раніше ми описували комп'ютер, не аналізуючи принципи його роботи. Настав час детальніше ознайомитися з двома нероздільними складовими комп'ютера: апаратною і програмною, а також зі способами їх взаємодії. Сьогодні ми дізнаємось історію обчислювальної техніки, дізнаємось, яку архітектуру мають сучасні комп'ютери та що таке процесор.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами презентації

Як технічний прогрес вплинув на розвиток обчислювальної техніки?

Комп’ютерна техніка використовується для обчислень й опрацювання інформаційних об’єктів різного типу. Першим приладдям для лічби були, ймовірно, зарубки, вузлики, лічильні палички. Розвиваючись, це при­ладдя ставало складнішим, і з часом з’явилися нові пристрої: абак (ра­хівниця), логарифмічна лінійка, механічний арифмометр, електронний комп’ютер. Засоби для обчислень постійно змінювались і пройшли кіль­ка етапів розвитку.

Обчислювальна техніка поступово стала використовуватися не лише для обчислень, а й для вирішення інших завдань, наприклад, для авто­матизації різних процесів, використання електронних засобів зв’язку, контролю обладнання, виконання офісних завдань, комп’ютерних ігор, навчання тощо. Кожна галузь, у свою чергу, запровадила додаткові вимо­ги до комп’ютерного обладнання, яке постійно розвивається відповідно до цих вимог.

Удосконалення комп’ютерів постійно відбувається в кількох на­прямах. По-перше, змінюють або ж використовують нові основні еле­менти, з яких виготовляють комп’ютер, — змінюється елементна база комп’ютерів. По-друге, змінюється програмне забезпечення. Крім того, вдосконалюються пристрої введення та виведення даних та організація і взаємозв’язок його окремих складових.

 

Завантажити  конспект уроку  по темі "Архітектура комп’ютера. Історія засобів опрацювання інформаційних об’єктів. Процесор, його призначення" з для 8 класу повністю

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 7

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку