Конспект уроку № 5. Навчання та професії в інформаційному суспільстві

20.09
2018

Конспект уроку з інформатики для 10 класу по темі   "Навчання та професії в інформаційному суспільстві " за новою програмою, починаючи з 2018 року.

Конспект розроблено згідно чинної програми з інформатики для учнів 10 класу

Урок №5.

Тема: Навчання та професії в інформаційному суспільстві

Цілі:

  • навчальна: сформувати уявлення про навчання в Інтернеті, професії майбутнього – аналіз тенденцій на ринку праці;
  • розвивальна:  розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань;

Хід уроку

І. Організаційний етап

Хочу побажати вам гарного уроку,

Щоб було цікаво всім нам працювати,

Щоб хотіли всі відповідати.

Щоб допомагало вам вміння міркувати

І дванадцять балів легко заробляти.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Назвіть

o   які технології називають інформаційними;

o   етапи розвитку інформаційних технологій

2. Тестування з теми "Загрози при роботі в Інтернеті та їх уникнення"

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Як використовувати Інтернет для навчання?

Одним із перспективних напрямів застосування Інтернету є навчан­ня. Пошук потрібних навчальних матеріалів, зображень, фото та відео, означень та пояснень, відкритих навчальних онлайн-курсів може суттєво допомогти під час творчої підготовки домашніх завдань, написання ре­фератів, виконання завдань навчальних проектів та опанування новими знаннями та вміннями. Разом з тим можливості Інтернету для навчання, самоосвіти та задоволення власних пізнавальних потреб значно ширші.

За допомогою Інтернету можна поновлювати антивірусні бази, отримувати поради від учителя чи тренера під час виконання за­вдань, проходити тестування для оцінювання рівня власних знань з різ­них предметів, дистанційно опановувати нові технології та отримувати нові знання, бути обізнаними щодо конкурсів, які проводяться в Україні і за кордоном, та брати в них участь, готуватися до предметних олімпіад і зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників та ін.

Окремо слід зауважити про використання інтернет-технологій як технологічної основи дистанційного навчання. На відміну від звичай­ного навчання в класній кімнаті, освітні послуги в умовах дистанцій­ного навчання надаються за допомогою комп’ютерних мереж. Учні ре­єструються на спеціальних навчальних порталах, отримують навчальні матеріали, індивідуальні завдання, за потреби скачують їх на свої комп’ютери або планшети. За запропонованим графіком навчання учні самостійно виконують завдання, а одержані результати надсилають вчи­телеві на портал. Вчитель, якого в системі дистанційного навчання на­зивають тьютором, виконані завдання перевіряє та виставляє кожному учневі оцінку або відповідну кількість балів, які заносяться до спеціаль­ного електронного журналу на навчальному порталі. Крім того, процес навчання може передбачати перевірку знань у вигляді тестування. Учні можуть консультуватися як із тьютором, так і спілкуватися між собою. Для цього на навчальному порталі, де встановлено спеціальне програм­не забезпечення, яке називають системою дистанційного навчання, існують відповідні засоби.

 

Завантажити повністю  конспект уроку з інформатики для 10 класу по темі   "Навчання та професії в інформаційному суспільстві "

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку