Розробка плану створення презентації

10.04
2014

Конспект уроку по темі "Етапи створення презентації" для 5 класу

УРОК № 29

ТЕМА. РОЗРОБКА ПЛАНУ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ: ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ, СЦЕНАРІЮ ТА СТРУКТУРИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Цілі:

навчальна: сформувати вміння розробляти план створення презентації; розвивальна: розвивати логічне мислення, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу; виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: комп'ютери, редактор презентацій MS PowerPoint 2007, пам'ятки, інструктивні картки, ілюстративний матеріал для презентації.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Заслуховування коротких повідомлень учнів про те, чи доцільно використовувати текстові написи у фотоальбомах і в яких ситуаціях.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Перш ніж щось будувати, архітектор складає план майбутньої споруди, інженер створює модель майбутнього автомобі­ля. Перед створенням презентації також потрібно спланувати свою діяльність, спроектувати майбутню презентацію. Як це зробити — ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення вчителя з елементами демонстрування щодо плану створення презентації

Процес створення презентацій можна поділити на три етапи:

  1. Проектування
  2. Створення
  3. Демонстрування

На етапі проектування потрібно:

■  визначити тему та мету презентації;

■  створити схему (сценарій);

■  спланувати зміст усіх слайдів, їх стиль.

На етапі створення:

■  реалізувати спроектовану презентацію;

■  переглянути створену презентацію, усунути помилки й недоліки.

На етапі демонстрування:

■  подати результати роботи.

Розглянемо кожен етап окремо. Перед створенням презентації на комп’ютері її потрібно спланувати або, як часто говорять, спро­ектувати: розробити її сценарій, визначити орієнтовну кількість слайдів, розподілити інформацію по слайдах, передбачити наяв­ність ілюстрацій до слайдів, підібрати текст. Початківцям варто змоделювати кожен слайд. Краще зробити це без комп’ютера — на папері, щоб було зрозуміло, де і яка інформація буде розташована. Також треба визначитися щодо кількості та можливих джерел по­трібних зображень. Лише після цього можна починати створювати її на комп’ютері.

Працювати над слайдами можна в будь-якому порядку. Послі­довність їх чергування встановлюється на останньому етапі роботи. Під час створення презентації слід враховувати:

1. Мету презентації — потрібно визначити, про що слід повідомити аудиторію, конкретні факти та форми їх подання (застосування вдало підібраних зображень сприяє кращому сприйняттю інфор­мації).

2. Для якої аудиторії створюється презентація — вік, навчальні та пізнавальні інтереси, психологічні особливості тощо.

3. Яким буде приміщення для показу презентації. Чим більшим є приміщення, тим більшими мають бути зображення і меншим обсяг дрібного тексту.

Засоби створення презентацій надають користувачеві відповідні можливості для створення структури презентації.

Як ви вже знаєте, у лівій частині вікна програми MS PowerPoint розташовано вкладки Структура і Слайди. Після переходу на вкладку Структура на екрані відображається лише текст слайдів — він подається у вигляді структури, де зазвичай відображаються основні заголовки слайдів. У цьому режимі зручно планувати зміст: записувати певні ідеї, вирішувати, як вони будуть подані. Вкладка Слайди дає можливість переглянути слайди у процесі створення і редагування — вони відображаються у вигляді ескізів.

Учні отримують пам’ятку.

Загальні рекомендації щодо оформлення презентацій:

■  Кожен слайд має відображати одну думку.

■  Заголовки мають бути короткими.

■  Текст має бути коротким і складеним з простих речень.

■  На слайді має бути 6-8 рядків тексту.

■  Текст повинен легко читатись.

■  Дієслова мають бути використані в одній часовій формі.

■  Слайди не мають бути занадто яскравими.

■  На слайді має бути до чотирьох ілюстрацій.

■  Підписи до ілюстрацій доцільно розміщувати знизу.

■  Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.

■  Презентація не повинна стомлювати.

Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження

(Варіант 2)

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота за підручником

Авторпідручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисен­ко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Параграф

27

4.6

Номер завдання

Працюємо в парах: 4

1

Робота в групах

Учні об’єднуються в групи. Учитель пропонує переглянути кіль­ка прикладів антипрезентацій (тобто презентацій з помилками). Користуючись пам’яткою, учні мають знайти припущені помилки і створити порадник авторам цих презентацій. (Учитель допомагає за потреби). Обговорення порад.

Поради (орієнтовні варіанти відповідей)

■  Не слід перевантажувати слайд текстом.

■  Потрібно раціонально використовувати місце на слайді.

■  Текст і фон мають бути контрастними (не повинні зливатися).

■  Ілюстрації повинні відповідати змісту.

■  Розмір шрифту не повинен бути надто малим.

■  Потрібно уникати надто яскравих кольорів.

VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

Практичне завдання

Інструктаж з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для

зняття зорової втоми (Варіант 1)

Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).

Учитель має заздалегідь передбачити наявність та доступність ілюстрацій з теми «Моє місто (село, селище)».

Створити презентацію «Моє місто (село, селище)».

1. Розробіть структуру презентації з п’яти слайдів «Моє місто (село, селище)» на папері. Визначте зміст заголовків і розміщення об’єктів презентації на слайдах.

2. Створіть презентацію згідно зі структурою.

3. Збережіть її в папці у файлі з іменем Місто Прізвище.ррІх.

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Закінчіть речення.

— Для мене сьогодні важливим було...

— Сьогодні я дізнався про...

— Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись...

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати конспект уроку.

Завдання за підручником

Авторпідручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисен­ко T. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Параграф

26

4.6

Номер завдання

Завдання «Головоломки»

2

 

 Завантажити конспект уроку "Розробка плану створення презентації"

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 1

  • Людмила Ивановна, Вы умница и делаете полезное, хорошее дело. Слежу за Вашей работай и радуюсь Вашими успехами!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку