СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ-ФОТОАЛЬБОМУ

03.04
2014

Конспект уроку для 5 класу "Створення презентації-фотоальбому"

УРОК № 28

ТЕМА. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 5 «СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ-ФОТОАЛЬБОМУ»

Цілі:

навчальна: сформувати вміння створювати фотоальбом; поглибити знання учнів з теми;

розвивальна: розвивати навички самостійної роботи на комп'ютері; виховна: підвищувати інформаційну культуру учнів, інтерес до інформати­ки шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Обладнання: комп'ютери, редактор презентацій MS PowerPoint 2007, інструктивні картки для практичних завдань, фотоматеріали для пре­зентацій.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Мікрофон»

Проведення гри

1. Учитель ставить запитання класу.

2. Потім пропонує учням якийсь предмет (диск тощо), який ви­конуватиме роль уявного мікрофона. Учні передаватимуть його один одному, по черзі беручи слово.

3.  Слово надається тільки тому, хто отримує «уявний» мікрофон. Коли хтось висловлюється, інші не мають права перебивати, щось говорити, викрикувати з місця.

4. Учні повинні відповідати лаконічно й швидко.

— Як вставити зображення в слайд?

— Як додати текстовий напис?

— Які властивості тексту можна змінювати?

— Як змінити розмір шрифту?

— Як змінити колір тексту?

— Що таке фотоальбом?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Одним з прикладів практичного застосування пре­зентацій є створення та використання фотоальбому.

— Чи хочете ви навчитися створювати власний фотоальбом?

Це і буде темою нашого сьогоднішнього уроку.

ІV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Фотоальбом — це презентація, що містить лише об’єкти у ви­гляді графічних зображень і текстових написів.

Дітям роздають інструктивні картки. Учитель пояснює кожен пункт і демонструє на екрані комп’ютера.

Створення презентації-фотоальбому

Створити презентацію-фотоальбом з цифрових фотографій мож­на, виконавши такий алгоритм:

1. Виконати команду Вставлення —> Зображення —> Фотоальбом.

2. Відкрити у вікні Фотоальбом папку Файл або диск.

3. Відкрити папку з фотографіями, які ви хочете включити в фото­альбом.

4. Виділити потрібні файли та вибрати кнопку Вставити.

5. Повторити пункти 2-4 для вставки до фотоальбому інших фото­графій.

6. Використати кнопки ШІ11 для зміни порядку розташування фотографій у презентації (за потреби).

7. Встановити для кожної фотографії потрібну орієнтацію, яскра­вість і контрастність, використовуючи відповідні кнопки нижче області перегляду (за потреби).

8. Встановити для всієї презентації в списку Розмічування рисунка один з видів розміщення фотографій на слайдах (вписувати у слайд, 1 рисунок, 2 рисунки, 4 рисунки, 1 рисунок із заголо­вком, 2 рисунки із заголовком, 4 рисунки із заголовком).

9. Вибрати одну з тем оформлення (поле Тема та кнопка Огляд).

10. Натиснути кнопку Створити.

Створену презентацію фотоальбом можна змінити, виконавши команду Фотоальбом —> Редагувати фотоальбом.

Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження

(Варіант 1)

V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота за підручником

Авторпідручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисен­ко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Параграф

28

4.5

Номер завдання Теоретична частина: завдання 1. Практична частина: завдання 2

1,2

Робота в парах

1. Порівняйте паперовий та електронний фотоальбоми. Знайдіть спільні та відмінні риси.

2. Складіть список переваг електронних фотоальбомів.

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВМІНЬ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК Практична робота

Інструктаж з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1)

Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).

Завдання

Створити власний фотоальбом «Мій відпочинок» за інструктив­ною карткою.

Зберегти фотоальбом під назвою Фoтoaльбoм_Пpiзвищe.pptx в папку, вказану вчителем.

VII. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ Фронтальне опитування

1. Наведіть приклади застосування презентацій у житті.

2. Наведіть приклади невдалого використання презентацій.

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Наприклад, учням пропонують заготовки: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись...».

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.

2. Завдання за підручником

Авторпідручника Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А. Ривкінд Й. Я., Лисен­ко T. І., Чернікова JI. А., Шакотько В. В.
Параграф

27

4.5

Номер завдання

Завдання «Головоломки»

5

 

3. Додаткове завдання

Підготувати короткі повідомлення учнів про те, чи доцільно ви­користовувати текстові написи у фотоальбомах і в яких ситуаціях.

 

 Завантажити конспект уроку "Створення презентації-фотоальбому"

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Коментарі всього: 4

  • Дякую Вам, Людмило, що йдете з випередженням та економите дорогий час вчителя! Ваша допомога, як завжди вчасна!

  • Велике спасибі за Вашу роботу. Це справді полегшує життя простому вчителю. З Вашою допомогою набагато легше готуватись до уроків.

  • СПАСИБО ВЫ КЛАССНО МНЕ ПОМОГЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку