Узагальнюючий урок «Графічний редактор»

22.02
2014

Узагальнюючий урок для 5 класу по темі "Графічний редактор"

УРОК № 22

ТЕМА. УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИЙ УРОК З ТЕМИ «ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР»

Цілі:

навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Paint»; розвивальна: розвивати вміння узагальнювати, міркувати, виділяти голо­вне та систематизувати здобуту інформацію; виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.

Обладнання: комп'ютери, обладнання для гри «Світлофор», графічний редактор MS Paint, інструктивні картки, картки із завданнями.

 

ХІД уроку:

І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учитель збирає готові тести.

ІІ.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал з теми «Графічний редактор», уза­гальнити його й систематизувати.

III. ВІДТВОРЕННЯ ТА КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Повторення призначення основних елементів графічного редак­тора Paint і способів створення рисунків у середовищі графічного редактора.

Гра «Світлофор»

Світлофор — це довга смужка картону (завдовжки 9 см, шири­ною 4 см), яка з одного боку обклеєна червоним папером, з другого — зеленим. «Працює» світлофор дуже просто: під час проведення усного опитування всі учні сигналізують учителеві, чи знають вони відповідь на запитання (зелений бік — готовий відповідати, червоний — не готовий). Учитель пояснює учням, що, піднявши червону картку і заявивши про незнання, учень відмовляється від відповіді. Показавши зелену, відповідає. Під час проведення усно­го опитування можна зробити так: запросити двох-трьох учнів до дошки і доручити їм роль помічників учителя. Помічникам слід заздалегідь видати підготовлені аркуші, на яких написані прізвища учнів і розкреслена таблиця. Через п’ять хвилин проведення усного опитування в учителя, по-перше, є чітке уявлення, що із запропо­нованого на попередньому уроці (темі) діти засвоїли добре, а до чого варто повернутися. По-друге, помічники здають учителеві таблиці, в яких уже підсумована кількість правильних відповідей, і вчитель аргументовано виставляє оцінки за усне опитування.

1. Який тип побудови зображення застосовується в редакторі  Paint?

2. Назвіть основні елементи робочого екрана графічного редактора та їх призначення.

1 Рядок заголовка вікна програми 6 Основний колір
2 Рядок меню 7 Колір фону
3 Робоча область 8 Рядок стану
4 Смуга прокручування 9 Панель інструментів
5 Палітра кольорів 10 Додаткова панель

 

1.Які формати файлів підтримує редактор Paint?

2.У чому полягає відмінність у застосуванні команд Зберегти і Зберегти як...?

3.У чому полягає відмінність обирання кольору в палітрі правою і лівою клавішею?

4.Які дії з фрагментом рисунка можливі в програмі Paint?

5.У чому полягає відмінність рисування пензликом від рисування олівцем у графічному редакторі?

6.З якою метою під час роботи в редакторі використовують клаві­ші Shift і Ctrl?

Гра «Снігова лавина»

Один учень називає інструмент з програми Paint, другий — його призначення, третій — додаткові параметри цього інструмента (якщо вони є), четвертий — алгоритм використання цього інстру­мента.

Гра «Повний кошик»

На дошці малюють зображення кошика, учні по черзі вихо­дять і заповнюють «кошик» операціями, які можна виконувати з об’єктами (виділення, копіювання, вставка, переміщення, вирі­зання тощо).

Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження

(Варіант 2)

IV. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

Практичне завдання

Інструктаж з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2)

Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).

Завдання «Кораблик»

За запропонованим зразком нарисувати кораблик, використову­ючи вказані інструменти:

Об’єкт

Інструмент

Корпус корабля, щогла, вітрила, древко прапора Лінія
Ілюмінатор, сонце Еліпс за натиснення Shift
Прапор, хвилі Олівець або Пензель
Корма, на якій стоїть прапор Прямокутник
Розфарбовування об’єктів Заливка
Назва корабля Текст

 

За допомогою відповідних пунктів меню встановити розміри рисунка 18 х 13 см.

Зберегти рисунок у вказаній папці за назвою Кораблик Прізвище.bmp

Результат роботи продемонструвати вчителеві.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Оголошення оцінок.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Повторити основні поняття теми, конспект уроків.

2. Завдання за підручником

Автор

підручникаМорзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А.Ривкінд Й. Я., Лисен­ко T. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.Параграф

20

3.5

Номер завданняВправа 1

6(3)

 

3.  Додаткове завдання

Зробити ескіз вітальної листівки зі святом 8 Березня на папері та скласти план побудови зображення.

 

 Завантажити конспект узагальнюючого уроку по темі "Графічний редактор"

 

Бажаєш отримувати нові та цікаві матеріали з сайту?

Заповни форму, подану нижче, і безкоштовно отримуй в свою поштову скриньку все необхідне для уроків!

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований. Обов'язкові поля відмічені *

*

до початку